MAMED KHALIDOV OTRZYMA POLSKIE OBYWATELSTWO!

We wtorek 21 grudnia Mamed Khalidov otrzyma z rąk wojewody warmińsko-mazurskiego akt nadania obywatelstwa polskiego.

MAMED KHALIDOV WALCZY W JAPONI >>

Mamed to polski zawodnik mieszanych sztuk walki pochodzenia czeczeńskiego. W 1997 wraz z grupą Czeczenów trafił do Polski. Języka polskiego uczył się we Wrocławiu. Po ukończeniu kursu językowego rozpoczął studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na kierunku zarządzanie i administracja.

Pierwszy kontakt ze sztukami walki miał w Groznym w wieku 12 lat, trenując karate. Po przyjeździe do Olsztyna trenował taekwondo, zapasy i boks. W formule mieszanych sztuk walki startuje od 2004. Reprezentując klub MMA Olsztyn, zdobył międzynarodowe mistrzostwo Polski w MMA w kategoriach do 85 i 90 kg. W 2007 związał się z organizacją KSW.

W 2008 podpisał kontrakt z amerykańską organizacją EliteXC na 4 walki w wadze półciężkiej (do 205 funtów). 10 października 2008, w swoim amerykańskim debiucie na gali ShoXC, pokonał przez techniczny nokaut Jasona Guidę. W czasie walki złamał palec prawej ręki. Kolejne występy w Ameryce nie doszły do skutku z powodu zawieszenia działalności przez EliteXC, z powodów finansowych. Khalidov powrócił do KSW. Swoją pierwszą walkę po wyleczeniu kontuzji stoczył 15 maja 2009 w Warszawie na gali KSW XI z Brazylijczykiem Danielem Acacio. Znokautował go w 70 sekundzie walki, zostając pierwszym w historii międzynarodowym mistrzem KSW.

W styczniu 2009 roku podpisał kontrakt na trzy walki z japońską organizacją World Victory Road. Zadebiutował 7 listopada na gali Sengoku 11 w walce przeciwko mistrzowi tej organizacji w wadze średniej, Brazylijczykowi Jorge Santiago. Khalidov wygrał przez TKO w pierwszej rundzie (uderzenia w parterze). 7 marca 2010 roku doszło do walki rewanżowej, której stawką był tym razem pas mistrzowski. Mamed przegrał na punkty (47–48, 47–48, 47–49). Była to jego pierwsza porażka od 2005 roku.

Podczas gali KSW XIII stoczył swoją pierwszą walkę w obronie pasa międzynarodowego mistrza KSW w wadze półciężkiej. Jego rywalem był Japończyk Ryuta Sakurai. Po trzech 5-minutowych rundach i 3-minutowej dogrywce sędziowie orzekli remis, tym samym Khalidov zachował tytuł. 30 grudnia 2010 roku w Tokio stoczy swoją trzecią walkę dla WVR. Jego przeciwnikiem będzie Japończyk Yuki Sasaki . 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.