UFC 3

Zapraszamy do obejrzenia video z trzeciej gali organizowanej przez Ultimate Fighting Championship. Odbyła się ona 9 sierpnia 1994 roku, w Grady Cole Center w Charlotte, North Carolina. Po raz kolejny miała formę turnieju ośmioosobowego, a zwycięzca otrzymywał 60 000$. W turnieju nie obowiązywał limit rundowy, nie było podziału na kategorie wagowe. Tak samo jak na poprzednich galach wszystkie ciosy były dozwolone (prócz gryzienia i ataku oczu przeciwnika). Jedyną wprowadzoną zmianą było to, że sędzia otrzymał przyzwolenie na zatrzymanie walki, gdy uznał, że zagrożone jest zdrowie zawodnika.

W turnieju wzięli udział:
Keith Hackney, Emmanuel Yarborough, Ken Shamrock, Christopher Leininger, Harold Howard, Roland Payne, Royce Gracie, Kimo Leopoldo.

W pierwszej walce Keith Hackney doznał kontuzji, więc został zastąpiony przez Felixa Lee Mitchell'a. W walce półfinałowej Ken Shamrock również doznał kontuzji i został zmuszony do przerwania swojego występu w turnieju. Zastąpił go Steve Jennum. Był to pierwszy turniej, którego zwycięzcą nie został Royce Gracie, który nie mógł walczyć w półfinale ze względu na zmęczenie oraz odwodnienie organizmu. Przed walką półfinałową z Kanadyjczykiem Haroldem Howardem narożnik Graciego rzucił ręcznik, gdyż wszyscy alternatywni zawodnicy byli wykorzystani do zastąpienia kontuzjowanych Shamrocka i Hackneya.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Kris78
Data: 26-04-2011 10:49:29 
Dobre WALKI!

Myślę, że konfrontacje o wiele bardziej interesujące (dla zwykłego widza) niż dzisiejsze...

chciało by się obejrzeć więcej...
 Autor komentarza: JajeCocoJambo
Data: 26-04-2011 17:46:49 
Szkoda tylko że za dużo było dozwolone np. stompy i socer kicki.
 Autor komentarza: jdaniel
Data: 27-04-2011 19:54:05 
Zastanawiam się tylko z czego cieszył się Kimo, wydaje się że myślał że na niedyspozycji Royca on skożysta. Czyżby nie znał zasad które obowiązywały na UFC3??
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.