WERDUM CHCE DO UFC

Redakcja, Boisko.pl

2011-11-24

Fabricio Werdum (14-5-1) to bodaj najlepszy zawodnik MMA wagi ciężkiej jeśli chodzi wyłącznie o walkę w parterze. Udowodnił to chociażby poddając duszeniem nogami legendarnego Fedora Emelianenko. W ostatnim występie przegrał jednak z Alistairem Overeemem, który udanie zrewanżował się mu za porażkę sprzed lat. Teraz Holender zmienił organizację Strikeforce na najpotężniejszą na świcie - UFC, a Fabricio chce podążyć jego śladem i podpisać kontrakt na występy w federacji UFC.

Nie tylko Overeem zmienił już pracodawcę. Jego los podzielili także Dan Henderson, Nick Diaz, Jason "Mayhem" Miller oraz Cung Le. Teraz Werdum wyraził chęć występów w UFC, gdzie stoczył dotąd na przełomie 2007 i 2008 roku cztery potyczki - przegrał z Andriejem Arlovskim i Juniorem dos Santosem, a pokonał Gabriela Gonzagę i Brandone Verę.

- Jasne, mam wciąż kontrakt ze Strikeforce, ale od kiedy właścicielami Strikeforce i UFC są ci sami ludzie, wszystko to jedno i to samo. Czekam na poważne wyzwania, a moim głównym celem jest powrót do organizacji UFC. Nie interesuje mnie z kim miałbym się spotkać, ważne by odbyło się to na arenie UFC - przyznał Werdum.

W ostatnim czasie krążą plotki o jego potencjalnym pojedynku z Brendanem Schaubem (8-2), a wszystko w związku z powrotem UFC do Brazylii i styczniową galą UFC 142.

- Bardzo lubię brazylijskich kibiców MMA i byłbym niezwykle zmotywowany mogąc tam walczyć. Uwielbiam walkę, to całe moje życie - zakończył doświadczony Werdum.

Źródło: Boisko.pl