JAKUB WIKŁACZ: CHCĘ WALCZYĆ 3-4 RAZY W ROKU

Przedstawiamy rozmowę z utalentowanym Jakubem Wikłaczem, który stoczy swoją drugą walkę w organizacji Spartan Fight na ich 6 edycji, siedemnastego grudnia w Płocku. Zawodnik z Olsztyna zmierzy się z Dawidem Gralką. Przypomnijmy, że już na poprzedniej edycji miało dojść do takiej walki, jednak fighter z Łodzi doznał kontuzji.

Jakub zadebiutował w roku 2014 na Fighters Arena 9, poddając po 58 sekundach Nickolasa Kosmela z Czech. Następnie na Gladiator Arenie 7, na punkty pokonał Igora Wojtasa. W poprzednim roku Wikłacz odnotował także dwie walki, zaczął od poddania pod koniec pierwszej rundy Adriana Binieckiego we Włocławku, a następnie zremisował po kontrowersyjnym werdykcie z Marcinem Bilmanem na MFC 8. W ostatniej walce podopieczny Pawła Derlacza i Szymona Bońkowskiego wystąpił na Spartan Fight 5, w pierwszej rundzie poddając Azamata Mustafaeva.

- Cześć Jakub. Powiedz na początku jak samopoczucie przed kolejną walką?
Jakub Wikłacz: Witam. Samopoczucie jest świetne. Bardzo się cieszę, że mogę zawalczyć już 17 grudnia, na ten dzień z pewnością przygotuję świetną formę.

- Zapewne jesteś szczęśliwy, że udało się złapać szybko kolejną walkę?
KW: Dokładnie. Mam nadzieję, że już nie będzie dłuższych przerw od walk, że będę mógł walczyć przynajmniej 3-4 razy w roku.

- Jak wyglądają przygotowania do najbliższego starcia, kto ci pomaga?
KW: Tak jak zawsze trenuję z bardzo dobrymi zawodnikami z naszego klubu, daję z siebie wszystko, będę przygotowany na sto procent. Mam tu idealne warunki do trenowania.

- Twoim rywalem ma być Dawid Gralka, z którym miałeś się już bić. Co wiesz na jego temat?
KW: Wiem, że jest on dobrym zawodnikiem i trenerzy bardzo dobrze przygotują mnie na ten pojedynek. Ustalimy plan i jeśli będę się go trzymał, to jetem pewny, że wygram.

- Ostatnio debiutowałeś w Spartan Fight, jak podobała się federacja?
KW: Bardzo pozytywnie, jestem bardzo zadowolony, że mogę walczyć na Spartan Fight i jest to federacja na wysokim poziome.

- Azamat Mustafaev nie miał za bardzo szans aby cię zaskoczyć?
KW: Zawsze jest szansa, że ktoś może zaskoczyć. Tym razem jednak to się mu nie udało, ponieważ byłem bardzo dobrze przygotowany i nie popełniłem żadnego błędu.

- Walczysz w Polsce, może dostawałeś już jakieś oferty zza granicy, bo to ciekawa opcja?
KW: Wiadomo, że ciekawa opcja, ale póki co nie myślę o tym, ponieważ mam tu bardzo dobrą możliwość do rozwoju i zawszę skupiam się na najbliższych walkach.

Rozmawiał Arkadiusz Hnida

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.