ADAM KOSUT W LIMICIE PRZED WIELKĄ WALKĄ W CZECHACH

Adam 'Milimetr' Kosut (9-1) dzisiaj zawalczy w Czechach na gali Heroes Gate. Podopieczny Łukasza Szulca z Shootboxera Mosina zmierzy się z Melvinem Mane, zawodnikiem uznawanym za najlepszego fightera K-1 w Czechach. Polak jest już po ważeniu, a kilka słów o samej walce przekazał nam trener Adama.

- Nie mieliśmy całego cyklu przygotowawczego, bo walkę wzięliśmy na ostatnią chwilę. Adam jest jednak cały czas w treningu i nie jest to problem, by wychodzić do takich walk i walczyć o zwycięstwo. Mieliśmy zaplanowaną walkę na 9 kwietnia, ale galę przeniesiono. Już zaczynaliśmy wchodzić na obroty. Co do rywala, którym jest Melvin Mane. Mam zaprzyjaźnionego trenera w Pradze, który od razu jak usłyszał, że jest walka pomiędzy Adamem, a Melvinem, odezwał się i powiedział wprost, że Melvin to numer jeden w tej wadze jeśli chodzi o czeskie K-1. Adam jest moim zdaniem numerem jeden w Polsce, więc będziemy mieli walkę o sąsiedzką dominację. Zdążyłem obejrzeć kilkanaście walk Melvina i widzę szanse Adama w tej walce. ‘Milimetr’ ma niesamowicie mocny low kick i w tym upatrujemy naszej szansy. Czech jeszcze nie spotkał się z kimś, kto kopie jak koń. Sama Praga jest piękna, uwielbiam Pragę i polecam każdemu. Rozmawiałem z wieloma osobami na ważeniu i w Czechach jest obecnie boom na sporty walki, tak jak to było u nas kilka lat temu. Jest gdzie walczyć, szukają cały czas zawodników i nie ukrywam, że mam nadzieję, że ta walka będzie początkiem regularnych występów Adama za naszą południową granicą. Nie ukrywam, że jestem trochę zaskoczony warunkami fizycznymi Melvina. Wydawał się większy na walkach. Mam nadzieję, że Adam stanie na wysokości zadania i pokaże, że polski zawodowy kickboxing trzyma się na bardzo wysokim poziomie. - skwitował Szulc.

Pojedynek bedzie ósmym starciem czwartkowej gali. Transmisję przeprowadzi platforma OKTAGON TV. Koszt PPC to niecałe 6 euro.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.