JOANNA JĘDRZEJCZYK WRACA DO KLATKI, ZMIERZY SIĘ Z ZHANG WEILI

Zagraniczne media podają, że dwie byłe mistrzynie UFC w kategorii słomkowej zmierzą się po raz kolejny w najbliższym czasie. Oficjalna data rywalizacji nie jest jeszcze znana, jednak doniesienia wskazują, że może to być nawet w czerwcu! Czy Polce uda się zrewanżować w starciu z Chinką?

Jędrzejczyk vs Zhang – czas na rewanż!

Obie panie po raz pierwszy spotkały się 7 marca 2020 roku podczas gali UFC 248. Pamiętne starcie zakończyło się boleśnie dla Joanny Jędrzejczyk, która nie tylko przegrała niejednogłośną decyzją sędziów, ale dodatkowo trafiła również do szpitala ze względu na poważny obrzęk twarzy. To właśnie po tej walce Polka bardzo długo dochodziła do siebie i można powiedzieć, że jej kariera wyraźnie zwolniła.

Joanna Jędrzejczyk w ostatnich latach nie radziła sobie już tak dobrze, jak w przeszłości, kiedy to z powodzeniem broniła pasa mistrza kategorii słomkowej. W tym momencie ciężko określić, w jakiej dyspozycji jest Polka, ale wiadomo, że jest żądna rewanżu. Swoją ostatnią walkę w zawodowej karierze stoczyła właśnie dwa lata temu z Chinką i od tej pory nie weszła ponownie do oktagonu. Statystyki wskazują, że Jędrzejczyk ma na koncie aż 4 porażki w ostatnich 6 rywalizacjach. Są to liczby, które mogą negatywnie zaskakiwać, ponieważ wcześniej mistrzyni z Polski miała 14 wygranych z rzędu na koncie. Kariera Joanny mocno skomplikowała się od czasu porażki z Rose Namajumas.

Prawdopodobny rewanż między Jędrzejczyk, a Zhang może odbyć się podczas UFC 275, a dokładnie 11 czerwca. Takie informacje podają najbardziej wiarygodne źródła związane z UFC.

Poprzednia walka pomiędzy tymi zawodniczkami była określana jako jedna z najlepszych walk w historii kobiecego MMA. Czy tym razem będzie podobnie?

Zakłady bukmacherskie

Na ten moment zakłady bukmacherskie nie wystawiły jeszcze kursów na tę walkę, ponieważ nie została ona oficjalnie potwierdzona. Można się jednak spodziewać, że faworytką nadchodzącej rywalizacji będzie Chinka, która wygrała ostatnie starcie z Polką.

Fakty są jednak takie, że obie zawodniczki w ostatnim czasie przegrały swoje walki. Chinka po tym, jak wygrała z Polką, zanotowała dwa razy porażkę z Rose Namajumas, czyli podobnie, jak Joanna.

Joanna Jędrzejczyk ma zawodowy bilans 16:4, natomiast Chinka 21:3. Obie zawodniczki są jednymi z najlepszych na świecie, ale patrząc na ich styl walki, można się spodziewać tutaj, długiej, a także wycieńczającej walki. Zakłady bukmacherskie na zakończenie rywalizacji przez decyzję, czyli tak, jak w pierwszym starciu mogą być interesującym wyborem.

W ofercie zakładów internetowych PZBuk nie brakuje również innych typów na sporty walki.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.