UFC FN: ORTEGA vs RODRIGUEZ - ZAPOWIEDŹ GALI

W poprzedni weekend fani sportów walki w naszym kraju emocjonowali się głównie galą Prime Show MMA, ale tym razem ramówka jest zdominowana przez UFC FIght Night, gdzie dojdzie do rywalizacji Briana Ortegi z Yairem Rodriguezem. Kto zdaniem zakładów bukmacherskich ma większe szanse na wygraną?

UFC Fight Night

Nie tak dawno w walce wieczoru w ramach UFC Fight Night występował Mateusz Gamrot, jednak tym razem nie będzie żadnego Polaka w karcie walk. Walką wieczoru jest za to starcie Briana Ortegi z Yairem Rodriguezem. Trzeba przyznać, że pod kątem emocji i zapowiada się niezwykle ciekawa potyczka, jednak nie są to nazwiska, które elektryzują kibiców na całym świecie. Gala klasycznie rozpocznie się w nocy z soboty na niedzielę, natomiast karty głównej można się spodziewać w okolicach poranku.

Kluczowe informacje:

  • Kiedy? 16 lipca sobota

  • Gdzie? UBS Arena, USA

  • Walka wieczoru: Brian Ortega (15-2) vs. Yair Rodriguez (13-3)

Brian Ortega vs Yair Rodriguez

Brian Ortega to zawodnik, który stoczył w swojej zawodowej karierze 17 rywalizacji. Amerykanin ma na swoim koncie 15 wygranych i 2 porażki. Warto jednak rozłożyć ten bilans na czynniki pierwsze, aby mieć szersze pojęcie na temat jego umiejętności przed obstawianiem w zakładach bukmacherskich. Ortega do tej pory zaledwie 3 razy kończył walkę przez KO/TKO, a raz przegrał w ten sposób. Tym samym około 23% walk z jego udziałem zakończyło się w ten sposób. Zdecydowanie chętniej kończy on swoich przeciwników przy użyciu technik parterowych. Ortega ma aż 47% wygranych przez poddanie i ani razu nie przegrał w tym stylu. Amerykanin ma również 6 walk na koncie, w których decydowali sędziowie i pięciokrotnie werdykt był dla niego pozytywy.

Jeśli chodzi o umiejętności tego zawodnika, to przez wiele lat kontynuował swoją zwycięską serię, jednak od momentu przejścia do UFC, widać, że poprzeczka została podniesiona wyżej. Amerykanin ma na swoim koncie 2 porażki w 3 poprzednich walkach, jednak trzeba przyznać, że mierzył się czołówką swojej kategorii wagowej.

Ortega będzie chciał w najbliższej walce wrócić na właściwe tory, jednak trzeba przyznać, że zadanie nie będzie łatwe. Jego przeciwnikiem będzie Yair Rodriguez. Zawodnik z Meksyku ma podobne doświadczenie, ponieważ do tej pory stoczył się 17 zawodowych walk. 13 z nich zakończyło się jego zwycięstwem a 3 porażką. Meksykanin najwięcej razy wygrywał po decyzji sędziów, ponieważ aż 46% swoich zwycięstw zaliczył w ten sposób, ale na drugim miejscu znajdują się poddania. Co istotne do typowania tego starcia ani razu nie przegrał przez poddanie. Biorąc pod uwagę fakt, że obaj zawodnicy miłują się w technikach parterowych, to można się spodziewać zapasów na najwyższym poziomie. Nie wydaje mi się jednak, aby byli się w stanie zaskoczyć na tej płaszczyźnie, dlatego też wydaje mi się, że w tej walce możemy być świadkami decyzji sędziów lub TKO, jeśli jeden z nich osiągnie dosiad i wykorzysta błędy rywala.

Yair Rodriguez ma na koncie 3 porażki, z czego aż 66% to przegrane przez KO/TKO. Obu tych zawodników łączy również fakt, że mają na swoim koncie przegraną z Maxem Hollowayem. Ortega przegrał przez TKO, natomiast Meksykanin po decyzji sędziów.

Zakłady bukmacherskie

Kursy przygotowane na to starcie przez zakłady sportowe są bardzo wyrównane, dlatego też można powiedzieć, że nie ma tutaj zdecydowanego faworyta. Obaj zawodnicy, jeżeli chodzi o umiejętności, są na podobnym poziomie, jednak minimalnie wydaje mi się, że wyżej notowany powinien być Yair Rodriguez. Do tej pory obaj ci zawodnicy nie mieli okazji się zmierzyć, dlatego też będzie to ich pierwsze starcie.

Kursy przygotowane przez zakłady bukmacherskie wskazują, że są tutaj spore szanse na zakończenie walki przez decyzje. Wszystko za sprawą tego, że obaj zawodnicy preferują walkę w parterze, więc prawdopodobnie ciężko będzie im znaleźć słaby punkt u swojego przeciwnika. Ortega ma na swoim koncie 6 walk, w których decydowali sędziowie, a jego rywal odpowiednio 7.

Walka wieczoru i co jeszcze?

Oprócz walki wieczoru na najbliższej gali odbędzie się kilka interesujących starć. Moim zdaniem jedną z najbardziej widowiskowych potyczek może być walka Ricky’ego Simona z Jackiem Shore.

Amerykanin ma na swoim koncie 19 wygranych walk w zawodowej karierze i 3 porażki. Najwięcej razy zwyciężał poprzez decyzję sędziów. Walijczyk z kolei do tej pory jest niepokonany. W jego bilansie widnieje 16 wygranych, z czego aż 50% przez poddanie. Warto jednak pamiętać, że do tej pory stoczył tylko 5 walk dla federacji UFC, jednak w tym czasie nie znalazł się nikt, kto byłby w stanie go zaskoczyć. Nic więc dziwnego, że zakłady bukmacherskie uważają, że to właśnie Walijczyk jest faworytem tego pojedynku. Ricky Simon jest jednak zawodnikiem, którego bez wątpienia nie można lekceważyć, o czym przekonało się 4 poprzednich przeciwników. Amerykanin w ostatnich walkach zaprezentował się ze znakomitej strony, dlatego też można się tutaj spodziewać wyrównanego starcia.

W 3 ostatnich potyczkach z udziałem Walijczyka sędziowie decydowali o końcowym rezultacie, a wcześniej zaliczył dwa poddania. Analizując statystyki obu tych zawodników, mogę pokusić się o stwierdzenie, że zakończenie tej walki przez nokaut jest mało prawdopodobnym scenariuszem. Zdecydowanie bliżej mi do decyzji sędziów na podstawie statystyk lub ewentualnego poddania ze strony Shore’a. Przetestuj ofertę zakładów sportowych Betcris na sporty walki i nie tylko!

Karta walk:

  • Michelle Waterson (18-9) vs. Amanda Lemos (11-2-1)

  • Jingliang Li (18-7) vs. Muslim Salikhov (18-2)

  • Matt Schnell (15-7) vs. Sumudaerji (16-4)

  • Shane Burgos (14-3) vs. Charles Jourdain (13-4-1)

  • Lauren Murphy (15-5) vs. Miesha Tate (19-8)

Sprawdź najnowsze informacje ze światowego MMA.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej pod adresem www.betcris.pl na podstawie licencji (PS4.6831.1.2019) wydanej przez Ministra Finansów w dniu 19 grudnia 2019 r. na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez sieć Internet na okres 6 lat.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.