MMA ATTACK 4: MATRIX RZUCIŁ WYZWANIE PARKE

Powracająca federacja MMA Attack już 24 września na gali w Będzinie może przygotować kibicom kapitalny sportowy freak-fight z udziałem mistrza świata w kickboxingu Michała "Matrixa" Królika i Normana Parke - jednego z najsłynniejszych zadymiarzy w środowisku sportów walki. Trwają rozmowy na temat formuły, w jakiej mieliby się zmierzyć zawodnicy. Być może pojedynek odbędzie się na łączonych zasadach - najpierw dwie rundy w K-1 w małych rękawicach, potem trzecia w MMA.

Ważący na co dzień ok. 65 kilogramów Michał Królik to jeden z najbardziej utytułowanych kickbokserów w Polsce. 32-letni "Matrix" ma na koncie aż 22 złote medale Mistrza Polski. Był także Mistrzem Świata WAKO i walczy z powodzeniem w boksie zawodowym oraz na gołe pięści. Specjalizujący się w MMA Norman Parke legitymuje się znakomitym bilansem 30-7-1 w swojej koronnej dyscyplinie. W przeszłości 34-letni "Stormin" występował w UFC (9 walk) i KSW (7 walk), gdzie wygrywał z takimi zawodnikami jak Borys Mańkowski, Artur Sowiński czy Marcin Wrzosek. Potem przestawił się na toczenie freakowych pojedynków na galach takich organizacji jak Fame MMA, EFM Show czy Prime MMA, gdzie jego bilans wynosi 5 zwycięstw i 1 porażkę.

"Matrix" Królik zaproponował większemu i cięższemu o przynajmniej 15 kg Irlandczykowi pojedynek w klatce na zasadach K-1, ale Parke odbił tę propozycję, sugerując łączone zasady. - Bijmy się 2 rundy w K-1 i potem trzecią w MMA. On będzie miał dwie rundy na znokautowanie mnie, a potem wejdzie do mojego świata - rzucił Norman Parke. Michał Królik potwierdza, że jest chętny do podjęcia wyzwania, ale wolałby bić się wyłącznie w kickboxingu. - On jest ode mnie cięższy 10-15 kg, mogę się z nim na******lać w boksie lub K-1 - odpowiada śląski fighter.

Pojedynek mistrza kickboxingu ze znacznie większym wszechstronnym zawodnikiem MMA może się odbyć już 24 września na gali MMA Attack 4 w Arenie Będzin. Organizacja ogłosiła już udział kilku innych zawodników. Wystąpią między innymi:

Adam Wieczorek (10-2) - waga ciężka
Artur "Kornik" Sowiński (22-14) - waga lekka
David Ramires (8-5) - waga średnia
Krystian Blezień (6-3) - waga lekka
Łukasz Stanek (10-6) - waga średnia
Mateusz Makarowski (7-5-1) - waga lekka
Piotr "Bubu" Ćwik - waga ciężka

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.