FAME MMA, KSW i UFC - JAK OBSTAWIAĆ

Rynek zakładów bukmacherskich na terenie naszego kraju rozwija się praktycznie z każdym kolejnym dniem, jednak nie zmienia się to, że najbardziej popularne są typy piłkarskie, co jest bezpośrednio związane z popularnością tej dyscypliny. W ostatnich latach można jednak zauważyć ogromny wzrost w zakresie popularności dotyczący sportów walki. Wpływ na taką sytuację mają zarówno sukcesy polskich zawodników, takich jak Jan Błachowicz, czy też Mateusz Gamrot, ale także mocne wejście w świat freak fightów federacji FAME MMA!

Sporty walki – jak obstawiać?

Na pierwszy rzut oka obstawianie sportów walki nie jest niczym skomplikowanym. Musisz w końcu po prostu wskazać, kto okaże się zwycięzcą danego pojedynku, jednak wraz z rosnącą konkurencją na rynku – bukmacherzy oferują coraz więcej możliwości dla swoich klientów.

Obecnie wśród popularnych zakładów na sporty walki warto wymienić przede wszystkim rynki główne, czyli zwycięzcę danego pojedynku. Na tym jednak zabawa się nie kończy, a wręcz przeciwnie. Dalej można skorzystać z opcji na sposób zakończenia walki, czyli czy w starciu będzie nokaut, poddanie, a może dyskwalifikacja? Wszystkie z tych scenariuszów można typować u legalnych bukmacherów. Nie brakuje również propozycji, które z pewnością dobrze znają fani piłki nożnej. Wśród zakładów piłkarskich można typować over lub under bramek w połowie lub całym meczu, a tutaj pojawia się podobna możliwość, ale z tą różnicą, że dotyczy ona liczby rund. UWAGA – bardzo ważne są jednak zasady, które posiadają poszczególni bukmacherzy w tym rodzaju zakładów. U jednego operatora typ może dotyczyć liczby rozpoczętych rund, czyli over 1,5 rundy wejdzie, gdy zawodnicy wyjdą do walki w pierwszej sekundzie drugiej rundy. U innych operatorów może być za to zapis, że over 1,5 rundy jest zaliczany dopiero w momencie, gdy minie regulaminowo połowa drugiej rundy. Są to czynniki, na które bez wątpienia musisz zwracać uwagę, jeśli chcesz obstawiać sporty walki. Zarówno mowa tutaj o UFC, KSW, ale także FAME MMA – wszystko zależy od bukmachera, który oferuje zakłady i jego zapisów w regulaminie. Sprawdź to dokładnie, zanim się zdecydujesz!

Przechodząc do innych opcji – w zakładach specjalnych dostępne są również typy na koniec walki w konkretnej rundzie. Z wyższym kursem możesz obstawić, że wskazany pojedynek zakończy się dokładnie w drugiej rundzie, jednak jest to ciężkie zadanie, aby poprawnie określić taki przebieg walki. Podobna sytuacja ma miejsce w typach z dokładnym wynikiem w piłce nożnej. Trafić jest bardzo ciężko, ale kursy kuszą typerów.

Zakłady popularne w sportach walki:

  • Zwycięzca walki

  • Sposób zakończenia walki

  • Over/Under rund

  • Koniec walki w konkretnej rundzie

  • Koniec walki w konkretny sposób

Do obstawiania sportów walki potrzebna będzie solidna analiza, czyli podobnie, jak w innych dyscyplinach. Nie możesz bazować na samych statystykach, ale warto również obejrzeć konkretne starcia i ocenić, jaki styl walki preferuje konkretny zawodnik i jak to się ma do jego przeciwnika.

FAME MMA obstawianie

Obstawianie FAME MMA stało się popularne w naszym kraju kilka lat temu. Wcześniej większość osób, która typowała sporty walki, musiała się koncentrować na starciach z udziałem zawodowców. Obecnie po pojawieniu się federacji freak fightowych rynek sportów walki u bukmacherów jest zdecydowanie bardziej obfity.

FAME MMA ma już za sobą kilkanaście gal, które z eventu na event cieszą się coraz większą popularnością, co widać zarówno na podstawie sprzedanych PPV, jak również po 100% wypełnieniu największych hal sportowych w naszym kraju.

FAME MMA obstawianie nie jest jednak łatwym zadaniem, o czym z pewnością przekonało się już wielu typerów. Kursy proponowane przez bukmacherów często nie oddają realnych szans, które mają obaj zawodnicy na zwycięstwo. Najbardziej w pamięci graczy zapisał się pojedynek debiutancki z udziałem Nitrozyniaka, na którego wygraną propozycja była mocno zaniżona, a tymczasem to underdog okazał się lepszy.

Obstawiając FAME MMA musisz uważać na niespodzianki, których jest zdecydowanie więcej, niż w świecie prawdziwych sportów walki. Na galach takich federacji jak KSW, czy UFC bukmacherzy mają więcej informacji o zawodnikach i stylu ich walki, dlatego też nic dziwnego, że częściej mają po prostu rację – proponując kursy bukmacherskie na obstawianie tych federacji.

FAME MMA ma jednak pozytywny wpływ na świat polskich sportów walki i nikt nie jest w stanie tego podważyć. Widać to nawet doskonale na podstawie tego, że możliwe jest obstawianie fighterów znanych z KSW, którzy przechodzą, aby rywalizować dla federacji FAME MMA. Wpływa to na popularność całej dyscypliny, ale także na fakt, że coraz więcej młodych ludzi rozpoczyna treningi sportów walki, ponieważ chcą naśladować swoich idoli.

KSW i UFC – sporty walki na najwyższym poziomie!

Obstawianie FAME MMA jest związane głównie z rozrywką, a nie prawdziwym sportem na najwyższym poziomie, chociaż trzeba przyznać, że zawodnicy, którzy wcześniej byli znani głównie z mediów społecznościowych, z każdym kolejnym starciem podnoszą swoje umiejętności. Możliwe, że w przyszłości kilku z nich zdecyduje się nawet kontynuować swoją karierę profesjonalnie, jednak na to trzeba jeszcze poczekać.

KSW i UFC w żaden sposób nie są konkurencją dla FAME MMA. Można powiedzieć, że nawet KSW zyskuje na tym, że pojawiły się walki freak fight, ponieważ wzrosła oglądalność i zainteresowanie sportami walki.

Obecnie federacja KSW organizuje raz w miesiącu galę, co sprawia, że fani prawdziwych sportów walki praktycznie co kilka tygodni mogą oglądać pojedynki na najwyższym poziomie w naszym kraju. Mniejsze federacje starają się dorównać KSW, jednak lider w Polsce jest tylko jeden.

Na świecie za to najmocniejsza jest federacja UFC, która można porównać do piłkarskich rozgrywek Ligi Mistrzów. Każdy zawodnik sportów walki marzy o tym, aby występować w barwach organizacji UFC i mierzyć się z najlepszymi na świecie. W ostatnich latach ta sztuka udała się kilku zawodnikom, którzy wcześniej występowali w KSW. Mowa tutaj między innymi o Janku Błachowiczu, który był nawet mistrzem świata swojej kategorii wagowej, ale również Mateuszu Gamrocie. Popularny Gamer w KSW nie przegrał żadnej walki, ale zaliczył wpadkę w swoim debiucie dla UFC. Później jednak radził sobie o wiele lepiej i jest na dobrej drodze do walki o pas mistrzowski w jednej z najlepiej obsadzonych kategorii wagowych.

Obstawianie KSW i UFC jest popularne w naszym kraju, jednak nie aż tak, jak FAME MMA obstawianie. Gale tej federacji cieszą się czasem większym zainteresowaniem niż chociażby mecze reprezentacji Polski, co dla wielu osób może być ogromnym zaskoczeniem. Takie są jednak obecnie fakty i sytuacja na rynku sportów walki.

Więcej o Polskim MMA znajdziesz TUTAJ

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministra Finansów.

Autor tekstu: Filip Mełnicki obecnie związany z agencją iGaming Nomads. W branży iGaming specjalizuję się w SEO oraz marketingu. Prywatnie fan Twardych Pierników Toruń.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.