MACIEJ SULĘCKI W KOŃCU WRACA

Jeden z najlepszych polskich pięściarzy, Maciej ‘Striczu’ Sulęcki (30-2, 11 KO) powraca po 1,5 roku przerwy. Pięściarz z Warszawy przeniósł się do USA i rozpoczął współpracę z Łukaszem Kownackim, czego efekty już widać. Na organizowanej 9 czerwca w Veronie przez Saita Promotions gali Polak spotka się w 8-rundowym pojedynku z Argentyńczykiem, Victorem Hugo Exnerem (10-12, 4 KO). Pojedynek będzie częścią undercardu gali pokazywanej w Showtime Sports.

Dla powracającego Polaka będzie to pierwszy pojedynek od czasu zwycięstwa przez decyzję na Faudem El Massoudim podczas gali Knockout Promotion w Wyszkowie. Sulęcki tamtym pojedynkiem wracał po kolejnej rocznej przerwie. Ostatnie lata to spore zawirowania w karierze warszawskiego pięściarza, który na ostatniej prostej swojej kariery postanowił jeszcze spróbować swoich sił w Stanach Zjednoczonych. W tym celu związał się z bratem Adama Kownackiego, Łukaszem który został managerem ‘Stricza’. Jak widać są już pierwsze owoce tej współpracy i mamy nadzieję, że nie będziemy czekać znowu ponad rok na kolejną walkę Maćka.

Rywal Polaka to znany obieżyświat, który boksował niemal na każdym kontynencie. Argentyńczyk najwięcej walk stoczył w ojczyźnie, ale w jego pięściarskim CV znajdują się również walki w USA, Rosji, Meksyku, Dubaju i egzotycznej Tanzanii. W tej ostatniej przegrał pojedynek o pas międzykontynentalnego mistrza WBF, ulegając w listopadzie zeszłego roku na punkty Twaha Kassimowi. Ostatnie walki toczył w kategorii superśredniej i półciężkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.