MISTRZOWIE KSW NA GALI USWM 31 W GRAJEWIE

USWM powraca ze swoją 31. galą już 7 lipca w Grajewie. Na granicy Podlasia i Mazur swoje święto będą mieli fani sportów walki w obu województwach. Promotor Lech Gorczak zaplanował 11 pojedynków, z czego jedną walkę o pas organizacji oraz eliminator do pasa, w którym zmierzą się legendy polskiego MMA: były czempion KSW, Artur ‘Kornik’ Sowiński (24-14, 2 NC) i były gwiazdor FEN, Kamil ‘Bomba’ Łebkowski (19-14). Bilety wciąż są dostępne w punktach sprzedaży. 

W walce wieczoru dojdzie do rewanżu pomiędzy dwoma legendami polskiej sceny MMA. Trenujący w słynnym Silesian Cage Club Katowice, Artur ‘Kornik’ Sowiński ma na swoim koncie 38 walk zawodowych oraz pas mistrza największej europejskiej organizacji w dywizji piórkowej, KSW. Podopieczny Tomasza Brondera znajduje się na fali trzech zwycięstw z rzędu. Najpierw w pojedynku kickboxerskim zwyciężył w wadze ciężkiej ze znanym z Gromdy, Piotrem 'Bubu' Ćwikiem na zasadach K-1 podczas gali MMA Attack 4. W listopadzie zeszłego roku, ponownie w wadze ciężkiej, wszedł jako późne zastępstwo do walki z Adamem Oknińskim na Prime Show MMA 4. W styczniu pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Kamila ‘Bombę’ Łebkowskiego na Cave MMA 2. Po raz ostatni ‘Kornik’ pojawił się w klatce w lutym na gali SCF 4. Na zasadach grapplingowych zremisował z promotorem wydarzenia, Grzegorzem Szulakowskim.

Kamil Łebkowski będzie próbował powrócić na zwycięską ścieżkę, jednocześnie próbując wziąć rewanż na ‘Korniku’. Popularny ‘Bomba’ to założyciel Ludus Żuromin, największego klubu MMA w tym mieście, który wychował już kilku mocnych prospektów. Wychowanek Łukasza Grochowskiego ostatni raz zwyciężył we wrześniu zeszłego roku. Na gali Super League MMA 4 w niemieckiej Grimmie zastopował w drugiej rundzie Niemca, Shtegu Vrajolliego. Następnie sędziowie uznali go słabszym w walce z Janem Malachem na East Pro Fight w słowackich Koszycach. Ostatni pojedynek byłej gwiazdy FEN to wspomniane starcie z Sowińskim, a drugi akt tego spektaklu zobaczymy w walce wieczoru gali w Grajewie.

- Pojedynek Sowińskiego z Łebkowskim jest bardzo głośnym zestawieniem na polskiej scenie MMA. Cieszę się, że kibice z Mazur i Podlasia będą mogli zobaczyć dwie legendy polskiego MMA, które walczyły w największych polskich organizacjach. Sowiński to były mistrz KSW, który obecnie znajduje się na fali wznoszącej. Pałający żądzą rewanżu Kamil jest już dobrze znany naszym kibicom, albowiem w przeszłości posiadał pas mistrza USWM. Dwóch weteranów, dwóch zawodników z czołówki polskich rankingów, dwóch wyjadaczy. Czy można było zestawić lepszą walkę wieczoru? - podsumował Lech Gorczak.

Oprócz wspomnianej dwójki podczas gali zobaczymy znanych z polskich i europejskich klatek zawodników. Uznany Adam Biegański i robiący furorę w Holandii Piotr Kalenik to dwa asy z talii Pawła Zalewskiego, podlaskiej legendy MMA, mistrza PLMMA i trenera Vale Tudo Białystok. Walka Adama ‘Jankesa’ Jankowskiego z mistrzem parteru z ukraińskiego Łucka, Dmitro Martinyukiem może skraść całe show. Ponadto zobaczymy znanego z Gromdy, Piotra ‘Bzika’ Dębińskiego oraz rewanż w walce o pas mistrza grapplingu USWM w wadze do 80 kg pomiędzy byłym mistrzem KSW, Krzysztofem ‘Modelem’ Kułakiem i jednym z najlepszych chwytaczy na Podlasiu, Żenią Zakrzewskim.

Bilety do nabycia w poniższych punktach. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi największa telewizja sportowa w Polsce, TVP Sport.

Punkty sprzedaży biletów:
Grajewo ul. Strażacka 2 (Recepcja MOSiR)
Białystok ul. Warszawska 59 (Copy Center)
Białystok ul. Św. Rocha 13A/15 lok. 1 (Sklep Sportowy Wojownik)
Rezerwacja telefoniczna: 602439055 (Prosimy o podanie ilości biletów, ich ceny oraz nazwiska odbierającego) z odbiorem osobistym przy wejściu bądź wysyłką na wskazany adres

Ceny biletów:
Trybuny: 40 PLN, 50 PLN
Parkiet: 50 PLN, 100 PLN
Parkiet VIP: 200 PLN (pierwszy rząd)

USWM 31 PODLASIE GRAJEWO 2023
Miejsce: Hala MOSiR Grajewo ul. Strażacka 2
Data: 07.07.2023.
Godzina: 18:30

Karta walk:

Walki semi pro
64 kg: Nick Ramirez (USA) vs Eidvinas Vaitkus (Litwa) – K-1
61 kg: Marcin Tumialis (Berserker’s Team Suwałki) vs Pavel Majauskas (Litwa) 
77 kg: Wojciech Lenczewski (Vale Tudo Białystok) vs Dawid Mleczko (Control Naczaj Team Wołomin)
93 kg: Maciej Zabielski (Vale Tudo Białystok) vs Oskar Deluga (MMAzur Ełk)

Walki zawodowe:
93 kg: Karol Tronci (Grappler Ełk) vs Mantas Narbutas (Litwa)
84 kg: Adam Stachelek (Zapasy Grajewo) vs Piotr ‘Bzik’ Dębiński (Bzik Team)
80 kg: Krzysztof Kułak (Adrenalina Częstochowa) vs Żenia Zakrzewski (Vale Tudo Białystok) – o pas mistrza USWM na zasadach grapplingu
77 kg: Adam ‘Jankes’ Jankowski (Grappler Ełk) vs Dmitro Martinyuk (Ukraina)
93 kg: Piotr Kalenik (Vale Tudo Białystok) vs Michał Gutowski (Juggernut Gold Team)
93 kg: Adam Biegański (Vale Tudo Białystok) vs Łukasz ‘Kudłaty’ Kulpa (MMAtaleo Słupsk)

Walka wieczoru: 
Eliminator do walki o pas USWM:

70 kg: Artur ‘Kornik’ Sowiński (Silesian Cage Club Katowice) vs Kamil ‘Bomba’ Łebkowski (Ludus Żuromin)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.