K1 REEBOT: MICHAŁ TURYŃSKI W TURNIEJU

Pieciokrotny zawodowy Mistrz Świata, wrocławianin Michał Turyński, został zaproszony do udziału w prestiżowym  turnieju K1 Reebot, który odbędzie się 10 września w Yokohamie,  światowej kolebce sztuk walki. Polak który obecnie posiada kontrakt z federacja King of Kings oraz World Kickboxing Network, jako aktualny mistrz wagi superciężkiej KOK zmierzy się z ósemką najlepszych zawodników na świecie. Turyński jest aktualnie zawodowym mistrzem świata wagi superciężkiej w K1 w dwóch wymienionych federacjach.

Szef federacji King of Kings, Donatas Simanaitis podczas konferencji inaugurującej powrót wielkiego K1 powiedział:- Jestem bardzo zadowolony z powrotu federacji K1 na światowe areny, dawno nie widzieliśmy takich wydarzeń na świecie i ogromnie cieszymy się na współpracę z odradzającym się K 1. Jako organizacja która ma wielu utalentowanych zawodników w Europie będziemy mogli zapewnić rozrywkę poprzez walki najlepszych zawodników na świecie.  Wszyscy w sportach walki wiedzą że kickboxing K-1 był i jest numerem jeden na świecie. Czekaliśmy na ten powrót i to jest wielki powrót. W przyszłym roku wspólnie zrobimy dwa turnieje we współpracy z K 1  w Europie a dziś nie możemy się doczekać na 10 września i walki naszego polskiego mistrza wagi superciężkiej Turyńskiego”- kończy.

Michał Turyński zwraca uwagę, że zaproszenie na turniej do Yokohamy, to najwyższa ocena dla Polski w świecie sportów walki. - Moja obecność na tak prestiżowym wydarzeniu jest dowodem na to, że Polscy zawodnicy wciąż mają wiele do zaoferowania – mówi Turyński i dodaje - to niezwykle wymagający turniej. Teraz skupiam się na przygotowaniach. Zapewniam, że dam z siebie wszystko aby zdobyć ten prestiżowy tytuł dla siebie i Polski. To dla mnie ogromnie wyróżnienie jako zawodnika sportów walki, że jako nieliczny z Polaków będę miał zaszczyt walczyć w Japonii.

Oprócz Michał Turyńskiego, zakontraktowanego jako przedstawiciela federacji King of Kings, który zawalczy w turnieju jako aktualny zawodowy Mistrz Świata K1, w turnieju weźmie udział m. in: Mahmoud Sattari irański kickboxer który jest obecnie związany kontraktem z organizacją K-1 i jest  dziewiątym kickboxerem wagi półciężkiej na świecie według Combat Press Ariel Machado z Brazylii,  kickbokser, który obecnie podpisał kontrakt z federacją Glory.  Combat Press umieścił go w pierwszej dziesiątce kickboxerów wagi półciężkiej na świecie, oraz Valentin Bordinau, który blisko 5 lat temu został pokonany przez Turyńskiego podczas gali K1 w Kazaniu.

Na co dzień Michał Turyński jest prezesem i trenerem głównym w klubie Fighter Wrocław, w którym trenuje i szkoli młodzież, raz w roku wspólnie z Polski Związkiem Kickboxingu organizuje Memoriał im. Tomasza Skrzypka, swojego zmarłego trenera. Jest też trenerem przygotowania motorycznego żużlowców Fogo Unii Leszno. W wolnych chwilach podróżuje motorem oraz kuje miecze.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.