TWG 2017: TROJE KARATEKÓW POWALCZY O BRĄZ

Karate - WKF

Justyna Gradowska przegrała w półfinale kumite, w kategorii 61 kg z Ukrainą Anitą Seroginą, w turnieju karate 10. Światowych Igrzysk Sportowych. O brąz, Polka walczyć będzie ze Słowaczką Ingridą Suchankową. Obie zawodniczki spotkały się już w eliminacjach, wówczas lepsza okazała się Polka, wygrywając 5:3. [Czytaj więcej]

TWG 2017: MAGDALENA NOWAKOWSKA WALCZY O BRĄZ

Magdalena Nowakowska jako jedyna nasza reprezentantka w Karate WKF stanie dzisiaj przed szansą medalową. Polka awansowała do półfinału kumite w kategorii 50 kg, a w walce o finał uległa znakomitej Francuzce, aktualnej mistrzyni świata i Europy Alexandrze Recchia. Polka w pojedynku o brązowy medal zmierzy się Turczynką Serap Ozcelik. [Czytaj więcej]

ARTUR CHMIELARZ W ZARZĄDZIE EUROPEJSKIEJ FEDERACJI

Karate - Taekwondo

Podczas piątego dnia pobytu Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata Seniorów w Korei odbyły się dwa bardzo ważne dla środowiska taekwondo olimpijskiego wydarzenia. Walne Sprawozdawczo  Wyborcze Zgromadzenia Światowej i Europejskiej Federacji Taekwondo. Podczas tych posiedzeń zostały wybrane nowe władze na kolejną kadencję 2017-2021. Niezmiernie miło jest nam poinformować, że prezes PZTO pan Artur Chmielarz został wybrany do Zarządu ETU (Europejskiej Federacji Taekwondo). To ogromny, historyczny sukces polskiego taekwondo olimpijskiego. [Czytaj więcej]

BLOG ALEKSANDRY KRZEMIENIECKIEJ Z MŚ TAEKWONDO #1

Czołowa polska zawodniczka taekwondo olimpijskiego, Aleksandra Krzemieniecka reprezentująca AZS AWF Warszawa przebywa właśnie w Korei, gdzie niebawem rozpoczną się mistrzostwa świata taekwondo WTF. Będziecie mogli śledzić Olę i naszą kadrę dzięki blogowi, który Ola będzie prowadzić dla naszego serwisu. Oto część pierwsza. [Czytaj więcej]

PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM ROZSTRZYGNIĘTY

Karate - Tradycyjne

Już po raz drugi łódzka Atlas Arena gościła zawody światowej rangi w karate tradycyjnym  tym razem rozegrany został tu IX Puchar Świata w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017. Zawodnicy zmierzyli się również w Międzykontynentalnym Meczu Kumite, a ponad tysiąc dzieci wystartowało w Ogólnopolskim Pucharze Dzieci. [Czytaj więcej]

IX PUCHAR ŚWIATA W KARATE TRADYCYJNYM

Najlepsi karatecy tradycyjni zmierzą się w IX Pucharze Świata w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017, który rozegrany zostanie już 3 czerwca 2017 roku w Atlas Arenie w Łodzi. W pucharze wystartuje 8 najlepszych zawodników i 8 najlepszych zawodniczek wytypowanych przez Komitet Techniczny Światowej Federacji Karate Tradycyjnego (WTKF). Polskę reprezentować będą zawodnicy, którzy zajęli najwyższe miejsca w klasyfikacji końcowej Polskiej Ligi Karate Tradycyjnego ORLEN 2017: Maria Depta (TS Sokół Aleksandrów Łódzki), Agnieszka Sajdutka (AKT Rzeszów), Michał Sowa (MUKS Bytom) i Wiktor Staszak (AKT Niepołomice). Po zakończeniu ligowych rozgrywek wszyscy zapowiadali intensywne przygotowania do startu w Łodzi. [Czytaj więcej]

KATA: BUDKAN WROCŁAW vs KLUB KARATE NIDAN

W kompleksie sportowym GEM we Wrocławiu odbyły się XXXVII Mistrzostwa Polski Seniorów Karate WKF. Przedstawiamy wam finałowy pojedynek w kategorii 'Kata Drużynowe Kobiet', w którym mierzyły się kluby Budokan Wrocław (Maciejska, Mazajczyk, Zielińska) kontra Klub Karate Nidan (Szponder, Zajdel, Zajdel). [Czytaj więcej]