MICHAŁ BŁAWDZIEWICZ MISTRZEM EUROPY WAKO PRO

Reprezentant Palestry Warszawa, Michał Bławdziewicz (11-5-1, 4 KO) w piątkowy wieczór wywalczył kolejny pas. Podopieczny Łukasza Roli pojechał do czarnogórskiej Budvy, w której spotkał się z Miroslavem Vujoviciem. Polak zwyciężył po trzech rundach na skutek niezdolności przeciwnika do dalszej walki. Tym samym zawiesił na biodrach pas zawodowego mistrza Europy WAKO Pro. Transmisję z wydarzenia można było śledzić na TVP Sport.

Pojedynek nie układał się po myśli Polaka jedynie w pierwszych sekundach. Vujovic trafił Michała prawym zamachowym, po którym podpiął Bławdziewicza. Kolejna seria sprawiła, że reprezentant warszawskich Bielan padł na deski będąc liczonym. Z każdą sekundą mistrz HFO w wadze ciężkiej odzyskiwał kontrolę nad przebiegiem pojedynku. Doskonałe kombinacje pięściarskie i konsekwentne rozbijanie korpusu ograniczały możliwości tlenowe zawodnika z Czarnogóry.

Druga i trzecia runda to pełna kontrola Michała, który mocno zepchnął przeciwnika do defensywy. Vujovic przyjmował kolejne serie uderzeń i kopnięć, samemu odpowiadając rzadko. Bławdziewicz miał nawet czas, by przetestować nowe warianty ataku. Ostatecznie pojedynek zakończył się w przerwie między trzecią, a czwartą rundą. Vujović zgłosił kontuzję zerwanego bicepsa i tym samym pas powędrował na biodra zawodnika z Warszawy.

Michał Bławdziewicz zanotował drugie zwycięstwo w tym roku. W walce wieczoru gali HFO 11: Bielany pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Rinousa Niessinga. W stawce wspomnianej walki znajdował się pas mistrza HFO w wadze ciężkiej. Kolejny pojedynek trenującego w Palestrze kickboxera odbędzie się na gali HFO 13 w Warszawie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.