MISTRZOWSKI 'LOT' SOKOŁA W MIKOŁOWIE

Piotr Sokół mistrzem świata w K-1 WKFNa ringu w Mikołowie – w dniu 09.04.2022 r – rozegrana została już IV Charytatywna Gala Kickboxingu (retransmisja TUTAJ >>>) , w której przedstawiciele sportów walki rywalizowali na rzecz małych wojowników, Filipka i Oliwiera, wymagających wsparcia w ich walce o zdrowe życie. Organizatorami tego wydarzenia – tak jak w poprzednich latach – byli: Frenky 'The Flash' Pawlak oraz Dariusz Zając. Ludzie o wojowniczych charakterach i równie wspaniałych sercach. Walką dnia – w karcie zawierającej w sumie 9 pojedynków – było spotkanie Piotra Sokoła (POL) z Angelo Urrutią (AUT), którego stawką było zawodowe mistrzostwo świata w K-1 w wersji WKF w limicie wagowym do 75 kg.

Rywalizacja została zakontraktowana na 3 rundy po 3 minuty. Nic więc dziwnego, że obaj pretendenci do tytułu – nie bawiąc się w żadne kunktatorstwo – zaraz po gongu na otwarcie walki przeszli do konkretów. Po pierwszej rundzie, która miała wyrównany charakter, w kolejnych odsłonach inicjatywę przejął Polak, który – wykorzystując lepsze od rywala warunki fizyczne – nie dał się zepchnąć do lin, gdzie miałby mniej szans na rozwinięcie akcji. W obu tych fragmentach walki Sokół zapisał na swoim koncie więcej trafień. Choć przyznać trzeba, że Urruitia postawił naszemu reprezentantowi twarde warunki rywalizacji. Po ostatnim gongu sędziowie opowiedzieli się za Piotrem Sokołem, który tym samym wywalczył zawodowe mistrzostwo świata w K-1 w wersji WKF.

Nowy champion urodził się w 1988 r. w Krakowie. Jak sam twierdzi sportami walki bliżej zainteresował się w wieku 13 lat. Pasja – jaką zapałał do ringowej rywalizacji – nie od razu odwzajemniła się swojemu adeptowi sukcesami. Po jakimś czasie jednak zaczęły pojawiać się coraz lepsze wyniki. Najpierw w rywalizacji lokalnej. A później także krajowej, czego potwierdzeniem były medale wywalczone w juniorskich oraz młodzieżowych mistrzostwach Polski w kickboxingu. Dodatkowo na światowym championacie w kickboxingu K-1 Open w Mediolanie w 2019 r. Piotr Sokół wywalczył brązowy medal.

Do tych sukcesów dodać wypada także osiągnięcia profesjonalne Piotra Sokoła, który w 2017 r. zaprezentował się z dobrej strony w turniejach Budweld Pride World Grand Prix K-1 oraz DSF KICKBOXING CHELLENGE. W pierwszych z wymienionych zawodów dotarł do finału. A w drugim pewnie zwyciężył.Jakby tego wszystkiego było mało w 2020 r. krakowianin wywalczył kontynentalny championat w K-1 Pro-Am WKF. Wreszcie teraz – o czym była już mowa powyżej – dorzucił do kolekcji pas mistrza świata. I bynajmniej nie jest to kres marzeń krakowskiego wojownika, który w profesjonalnym bilansie ma 16 zwycięstw i 7 przegranych.

Jak sam zresztą stwierdza:

- Czekam na kolejne wyzwania i pozostaję w formie.

I bynajmniej nie jest to przesadna pewność siebie świeżo upieczonego championa. Piotr Sokół zna swoją wartość, co udowodnił na mikołowskim ringu. Jest wytrwały w swoich planach szkoleniowo-startowych. Tak więc stać go na kolejne wielkie zwycięstwa i kolejne pasy mistrzowskie. Życzę mu, aby odważył się spełnić wszystkie swoje ringowe marzenia.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.