KSW 73: WYNIKI GALI W WARSZAWIE

Wyniki gali KSW 73, która odbyła 20 sierpnia na COS Torwar w Warszawie.

Arkadiusz Wrzosek rozbił w brutalnym boju Tomasza Sarara

W walce wieczoru gali KSW 73 doszło do od dawna wyczekiwanego zderzenia dwóch najlepszych polskich kickboxerów wagi ciężkiej. Tomasz Sarara przywitał debiutującego w okrągłej klatce Arkadiusza Wrzoska.

Nokaut w tej walce wisiał w powietrzu dosłownie od pierwszej sekundy. Panowie wymieniali się potężnymi ciosami i kopnięciami i w końcu Tomasz Sarara trafił, a Arek Wrzosek wylądował na macie. Bój trafił do parteru, w którym Tomasz zdobył dosiad i rozbijał Arkadiusza na macie aż do końca pierwszej rundy.

Drugą rundę mocno rozpoczął Arek Wrzosek i trafił Tomasza kopnięciami i ciosami.  W końcu po jednym z ataków Tomasz Sarara zachwiał się na nogach. Wrzosek ruszył do ataku i brutalnie rozbijał rywala ciosami, ale ten przetrwał trudne chwile i bój wylądował na macie. W parterze Wrzosek kontynuował swoje ataki, jednak w końcu Tomasz Sarara wstał, aby dalej toczyć bój w klinczu i stójce.

Wycieńczeni wyszli obaj do trzeciej rundy, ale dalej polowali na skończenie przed czasem. To jednak Arkadiusz Wrzosek był skuteczniejszy i w końcu przyparł Tomasza do siatki, gdzie rozbijał go kolejnymi uderzaniami, aż w końcu do akcji wkroczył sędzia, który przerwał pojedynek.

Wynik: Arkadiusz Wrzosek pokonał Tomasza Sararę przez TKO (kolana i ciosy), 3:55, runda 3

Daniel Rutkowski pokonał Reginaldo Vieirę

Drugą walką wieczoru gali KSW 73 było starcie Daniela Rutkowskiego, byłego pretendenta do tytułu wagi piórkowej, z Reginaldo Vieirą, doświadczonym fighterem z Brazylii.

Brazylijczyk od początku szukał swojej szansy w stójce, ale Daniel Rutkowski szybko przeniósł bój na matę, gdzie dalej kontrolował walkę. Ostatecznie Reginaldo wstał i walka wróciła do stójki.  Pod koniec rundy to Brazylijczyk obalił Polaka, ale Rutkowski wstał i konfrontacja zakończyła się w stójce.

W drugiej rundzie Rutkowski błyskawicznie obalił, ale Vieira szybko wrócił do stójki i dobrze trafił paroma ciosami. Polak ponownie obalił i tym razem utrzymał pojedynek w parterze do końca rundy rozbijając w tym czasie Brazylijczyka.

Trzecia odsłona znacznie dłużej toczyła się w stójce, ale w końcu Daniel Rutkowski przeniósł bój na matę i tam brutalnie rozbijał Reginaldo.

Pojedynek ostatecznie rozegrał się na pełnym dystansie, a sędziowie zwycięzcą wskazali Daniela Rutkowskiego.

Wynik: Daniel Rutkowski pokonał Reginaldo Vieirę przez jednogłośną decyzję (2x30-27, 30-26)

Radosław Paczuski znokautował Jasona Radcliffe’a

Bohaterami mocnego starcia w wadze półśredniej na gali KSW 73 był niepokonany Radosław Paczuski i lubiący nokautować rywali, Jason Radcliffe.

Paczuski rozpoczął od niskich kopnięć na łydkę rywala i starał się utrzymywać walkę w stójce. W połowie rundy Jason obalił, ale Paczuski szybko wrócił do stójki i pięknym prawym podbródkowym znokautował Anglika.

Wynik: Radosław Paczuski pokonał Jasona Radcliffe’a przez KO (cios), 2:40, runda 1

Karolina Owczarz pokonała Natalię Baczyńską

W szóstej walce gali KSW 73 do okrągłej klatki powróciła Karolina Owczarz, która zmierzyła się z Natalią Baczyńską.

Natalia Baczyńska od początku starała się wywierać bokserską presję. Karolina dobrze jednak odpowiadała na stójkowe akcje Baczyńskiej. Owczarz próbowała obaleń, ale Baczyńska dobrze broniła się przed tymi atakami. Ostatecznie żadna z zawodniczek nie zyskała w pierwszej rundzie znaczącej przewagi.

Przez większą część drugiej rundy panie dalej wymieniały się ciosami i kopnięciami. Po jednym z uderzeń Karoliny Natalia się przewróciła. Karolina ruszyła do ataku i walka trafiła do klinczu, ale zawodniczki szybko wróciły do stójkowych wymian. 

W trzeciej odsłonie boju Karolina starała się przejąć inicjatywę i narzucić swoje tempo walki. Złapała Natalię w klincz i pod siatką kontrolowała pojedynek. W końcu Natalia rozerwała klincz i bój wrócił na środek klatki. Pod koniec pojedynku Karolina obaliła Natalię i do końca rundy utrzymała bój na macie.

Wynik: Karolina Owczarz pokonała Natalię Baczyńską przez jednogłośną decyzję (3x29-28)

Krystian Bielski w fantastycznym boju rozbił Iona Surdu

Ciekawa konfrontacja kategorii półśredniej odbyła się podczas KSW 73. Ion Surdu zmierzył się z debiutującym w KSW Krystianem Bielskim.

Obaj zawodnicy błyskawicznie weszli w ostre wymiany. Potężne ciosy i kopnięcia śmigały w klatce. W końcu Surdu zdecydował się obalić, ale walka szybko wróciła do stójki i ponownie fani mogli oglądać piękne wymiany.

W drugiej rundzie panowie ponownie poszli na prawdziwą wojnę w klatce. W końcu Ion Surdu padł na matę, gdzie Krystian Bielski dokończył dzieła zniszczenia.

Wynik: Krystian Bielski pokonał Iona Surdu przez TKO (ciosy), 1:48, runda 2

Bohdan Gnidko błyskawicznie znokautował Damiana Piwowarczyka

Podczas KSW 73 doszło do zderzenia dwóch mocnych zawodników wagi półciężkiej. Numer pięć tej kategorii w KSW, Damian Piwowarczyk zmierzył się z niepokonanym Bohdanem Gnidko.

Ciężki nokaut zafundował rywalowi Bohdan Gnidko, który po przechwyceniu nogi Damiana, prawym sierpem błyskawicznie odprawił Piwowarczyka.

Był to najszybszy nokaut w historii organizacji KSW.

Wynik: Bohdan Gnidko pokonał Damiana Piwowarczyka przez KO (cios), 0:05, runda 1

Dominik Humburger rozbił przed czasem Borysa Borkowskiego

W trzecim boju warszawskiej gali KSW Borys Borkowski zmierzył się z Dominikiem Humburgerem.

Borys Borkowski od początku szukał nokautu wyprowadzając mocne ciosy, ale Dominik Humburger nie pozostawił ataków Polaka bez odpowiedzi. W połowie rundy Borys wykorzystał kopnięcie Dominika i obalił go na matę. Gdy walka wróciła do stójki, Humburger trafił Polaka, a następnie obalił. Ostatecznie jednak bój ponownie wrócił do stójki i w niej się zakończył.

W drugiej rundzie Humburger zaczął wywierać presję na Borkowskim. Polak znalazł się w poważnych tarapatach, a Dominik nie odpuszczał ataków i ostatecznie znokautował Borkowskiego.

Wynik: Dominik Humburger pokonał Borysa Borkowskiego przez TKO (cios), 2:30, runda 2

Pascal Hintzen udusił Patryka Likusa

Podczas KSW 73 niepokonany Patryk Likus powrócił do klatki KSW, by zmierzyć się w niej z Pascalem Hintzenem.

Pascal Hintzen szybko ruszył, aby skrócić dystans i złapał Polaka w klincz pod siatką, gdzie kontrolował walkę przez większą część rundy. Gdy pojedynek wrócił do stójki, Likus zaatakował kopnięciami, ale Hintzen ponownie sprowadził bój do klinczu pod siatką. Polak został tam przypadkowo trafiony w kroczy i starcie zostało przerwane, jednak po powrocie do walki Pascal dalej dobrze wdrażał w życie swój plan na walkę.

Na początku drugiej rundy Polak pięknie trafił Niemca latającym kolanem. Hintzen przetrwał jednak trudne chwile i ponownie wciągnął Likusa do klinczu, a potem sprowadził walkę na matę. Tam złapał Patryka w duszenie i zmusił go do poddania się.

Wynik: Pascal Hintzen pokonał Patryka Likusa przez poddanie (duszenie zza pleców), 2:07, runda 2

Carl McNally poddał Miłosza Melcherta

Pojedynek dwóch utalentowanych zawodników będących na początku swojej zawodowej drogi otworzył galę KSW 73. Niepokonany Miłosz Melchert zmierzył się ze znanym z viralowych skończeń Irlandczykiem, Carlem McNallym.

Obaj zawodnicy postawili na efektowne stójkowe wymiany. Fani mieli więc okazję zobaczyć widowiskowe kopnięcia i błyskawiczne wymiany pięściarskie. Irlandczyk próbował też obalać Polaka, ale nie udało mu się przenieść walki na matę. Ostatecznie jednak zdobył plecy Polaka, zapiął technikę kończącą i pod siatką zmusił Miłosza do poddania się.

Wynik: Carl McNally pokonał Miłosza Melcherta przez poddanie (duszenie zza pleców), 4:19, runda 1

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.