REDAKTOR BOKSERSKI vs MISTRZ FEN NA GALI SBT W PILE

Dziennikarz działający przy boksie zawodowym i olimpijskim na terenie Wielkopolski, Dawid Barcikowski postanowił w końcu wyjść do ringu. Obecnie związany z SBT Promotion i MMA.pl redaktor wejdzie do ringu 17 czerwca w Szamotułach na SBT Boxing Night 3. Przeciwnikiem dziennikarza będzie mistrz organizacji Fight Exclusive Night na zasadach MMA, Piotr Kuberski z Ankos MMA Poznań. Wszystko, by pomóc potrzebującej Nikoli.


Barcikowski przez lata był związany z polskim boksem zawodowym. Jest założycielem portalu topboxing.pl, pracował przy galach RCP a obecnie pracuje przy galach SBT Boxing Night. Ponadto Dawid współpracuje z jednym z największych serwisów o sportach walki w Polsce, MMA.pl. Dla mieszkającego w Wielkopolsce dziennikarza będzie to debiut na gali pięściarskiej.


Piotr Kuberski to doświadczony zawodnik MMA, który ma na swoim koncie również pojedynki w boksie zawodowym. Pas FEN wywalczył w zeszłym roku pokonując Marcina Naruszczkę na gali w Ostródzie. W miniony weekend bronił swojego tytułu pokonując Kamila Wojciechowskiego już w pierwszej rundzie. Jedyną walkę w boksie angielskim stoczył na gali Tymex Boxing Promotions. Podczas gali w grudniu 2020 roku w Pionkach wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów na dystansie czterech rund z Hubertem Krasuskim.


Pomóc Nikoli, która zbiera na nowy wózek można poprzez serwis zrzutka.pl, link do jej zbiórki znajdziecie pod TYM linkiem. Poniżej jeszcze oświadczenie dziennikarza dotyczące pojedynku:


Na samym początku wywiadu przed galą FEN44 w Ostrowie Wielkopolskim w styczniu tego roku ”Qbear” powiedział, że go unikam. To fakt, dłuższy czas nie było mnie w Ankosie, gdzie swojego czasu regularnie i często bywałem. Po wygranej walce z Filipczakiem – Piotrek spytał, co z naszym sparingiem. Po gali wrzuciłem nasze zdjęcie z podpisem “Jak będzie 100 polubień, to robimy tę walkę”. Piotrek to udostępnił, pisaliśmy później i ustaliliśmy, że zrobimy coś na zasadzie sparingu, nagramy to i fajnie zmontujemy, a przy okazji wypromujemy jakąś akcję charytatywną, bo Piotrek jest znany z tego, że często pomaga. Temat jednak trochę ucichł… Do teraz. Pracuję przy organizacji gal grupy SBT Promotions, gdzie Piotr jest zaproszony jako gość specjalny. Najbliższa gala odbędzie się już 17 czerwca. Wpadłem na pomysł, że ”Qbear” mógłby wejść do ringu, wywołać mnie, zrobilibyśmy face to face i zapowiedzieli swój “pojedynek”. Sprawy nabrały jednak niespodziewanego obrotu, bo Patryk (jeden z organizatorów gali) zaproponował, by ten pojedynek wrzucić na kartę walk. Nie zastanawiałem się ani chwili i się zgodziłem. Wieczorem dostałem zaktualizowaną kartę walk, gdzie zobaczyłem swoje nazwisko zestawione z Kuberskim w 3-rundowym pojedynku charytatywnym na zasadach bokserskich. Dopiero wtedy zdałem sobie sprawę w co się wpakowałem. Zaproponowałem, by pojedynek dedykować Nikoli- ciężko chorej od urodzenia chrześniaczce mojej dziewczyny. Lista wydatków jest spora, a jednym z nich jest nowy specjalistyczny wózek inwalidzki. Na gali planujemy zbiórkę pieniędzy do puszek oraz licytacje sportowych gadżetów. Na solidne przygotowania nie ma już czasu, zwłaszcza na rywala ze ścisłego polskiego topu, ale ten czas nie pójdzie na marne, bo już teraz ruszyliśmy ze zbiórką dla Nikoli. My walczymy, bo chcemy. Nikola i jej rodzice niestety takiego wyboru nie mają i codziennie muszą stawiać czoło przeciwnościom losu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.